E-Arşiv Fatura Sistemi ve ETBİS

.

E-Arşiv Fatura

Firmamız E-Arşiv Fatura sistemine geçmiştir. Kesilen faturalar İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kesilmektedir. Fatura kesilebilmesi için TC Kimlik Numarası gerekmektedir. Sitemize kayıtlı olduğunuz bilgilerinizden TCKN bölümü eksik ise lütfen doldurunuz.

Kesilmiş faturalarınızı https://ivd.gib.gov.tr/ internet vergi dairesi hesabınızdan görebilirsiniz. Ayrıca Faturanız kargo poşedi şeffaf cebinde de size iletilmektedir.

.

ETBİS

Firmamız ve İnternet Sitemiz TC Ticaret Bakanlığı ETBİS (ELEKTRONİK TİCARET BİLGİ SİSTEMİ) sistemine kayıtlıdır.

Sitemizdeki Karekod yardımı ile firmamızın kaydının doğruluğunu sorgulayabilirsiniz. Başka firma yada Sitelerde bu kod kullanılmamalıdır ve tarafımızın bu siteler ile ilgisi bulunmamaktadır. Kodumuzun kullanıldığı başka mecralar ile karşılaşmanız halinde bize bildirebilirsiniz.

"www.alevkimya.com Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'nde kaydı doğrulanmış bir sitedir" 

https://www.eticaret.gov.tr/siteprofil/00C7655627F94E379E2328CFB6E634CB/wwwalevkimyacom

ETBİS; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve hizmet sağlayıcılar ile aracı hizmet sağlayıcıların kayıt altına alınması ve e-ticaret verilerinin toplanarak işlenmesi ve istatiksel verilere dönüştürülmesi amacını güden bir bilgi sistemidir.
İnternetten alışveriş yapan tüketicileri korumak ve elektronik ortamda satış yapan kurumları kayıt altına almak amacıyla 11 Ağustos 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülükleri Hakkında Tebliğ” 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başladı. Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) olarak adlandırılan bu platform üzerine, tüm e-ticaret firmalarının kayıt yaptırması bu ETBİS tebliğ ile zorunlu hale gelmiştir.

ETBİS, Türkiye üzerindeki e-ticaret firmalarını kayıt altına alarak, tüketicilerin internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra e-ticaret sektörüne yönelik istatistiklerin toplanması ve internet üzerindeki sahtecilikler ile kayıt dışılığın önüne geçmek de ETBİS ile amaçlanıyor.
Bu platform sayesinde vatandaşlar, e-ticaret firmaları hakkında bilgi edinerek, daha güvenli bir şekilde de alışveriş yapmaya devam edebilecekler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Çerezlerin Kullanımı Hakkında Bilgi İçin Buraya Tıklayınız!