MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:
Ünvanı : Alev İç ve Dış Ticaret - Giray MAKAKLI

Adresi : Yenişehir Mah, Millet Caddesi, No: 34D Lens İstanbul AVM, D Blok, Kat: 6, Daire 123, 34912 Pendik / İSTANBUL 
V.D.: Pendik V.No: 299 7551 9164
Mersis: 2997551916400020
Ticaret Sicil: 114323-5

Telefon :546 237 35 42
E-mail:[email protected]


1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : Müşteri Adı Soyadı                 
Adresi: Müşteri Adresi

Telefon: Müşteri Telefonu
E-mail: Müşteri E-posta Adresi

 
MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait Alev İç ve Dış Ticaret - Giray MAKAKLI internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


Tarih : Sipariş Tarihi

Ürün Adı  Adet  Toplam Ürün Tutarı 
Sipariş Edilen Ürünler - ₺ tutar
Kargo Ücreti ₺ tutar
KDV ₺ tutar
Genel Toplam ₺ Genel TutarÜrünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: Havale
Teslimat adresi: Müşteri Teslim Adresi
Ödeme Şekli ile Toplam Genel Tutar ₺

.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, Alev İç ve Dış Ticaret  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 

4.9- Cam malzemelerin (özellikle cam malzemeler, şişe, büret, otomatik büret, pipet, mezür vb.) kargo ile sevkiyatında oluşabilecek hasardan firmamız sorumlu değildir. Firmamız tarafından yapılan bu uyarıya rağmen, kargo teslimatı istenirse iade kabul edilmez. Bu tür cam ürünlerin kargo firmaları tarafından tazmini yapılmamaktadır. Doğabilecek zarar ve ziyadan firmamız sorumlu tutulamaz. 

4.10- Kimyasal maddeler kategorisinde bulunan ürünlerin satışı şahıslara yapılmamaktadır. Kimyasal ürünlerin satışı; aktif çalışır durumda olan ilgili firmalara, eğitim kurumlarına, devlet kuruluşlarına ve araştırma, geliştirme amacıyla kullanılmak üzere projelere yapılabilmektedir. Tehlikeli madde statüsünde bulunan kimyasalların satış şartlarını sağlayamayan siparişler gönderilememektedir. Kimyasal ürünlerin kullanımı Profesyonel, Analitik ve Ar-Ge amaçlı kullanım içindir!

4.11- Özel kişilere (şahıslara) kimyasal madde satışı yapılmaz. Sadece firmalara, eğitim birimleri ile kurum ve kuruluşlara beyanları doğrultusunda kimyasal madde satışı yapılmaktadır. Eğitim Kurumu satın alma bölümü tarafından "Doğrudan Temin" ise istek iletilmeli ve gerekli belgeler verilmelidir.

4.12- Müşteri, sipariş sonucu satın aldığı kimyasal maddeleri eğitim-öğretim, kalite kontrol, bilimsel araştırma, araştırma-geliştirme vb. faaliyetler doğrultusunda kullanacağını, T.C. yasalarına, uluslararası yasalara ve genel davranış şekillerine aykırı bir biçimde kullanmayacağını taahhüt ve beyan etmiş sayılır. Aksi bir durumlarda firmamız sorumluluğu kabul etmez ve her türlü gizli bilgiyi gerekli mercilere iletebilecek hakkı saklı tutmaktadır.

4.13- İzne tabii Devlet Kontrolündeki "Kontrola Tabii Kimyasal Maddeler" için Özel Kullanım Taahhütnamesi Gerekmektedir. Bu kimyasalların satışında her fatura için firmanın antetli kağıdına yazılmış, firma kaşeli ve imzalı Ek-1 Form "Son Kullanıcı Beyannamesi" istenir. 

4.14- İlgili Kanun gereği siparişinizdeki kimyevi maddeler ve vasatlar kimyasal girdi, tahlil, test, teşhis ve ar-ge amaçlı kullanım içindir. Ayrıca teslim edilmiş tüm ürünler kanun dışı amaçlar için kullanılamaz!

4.14- Siparişteki ürünlerin gönderim ücreti alıcıya aittir. Tarafımızdan yapılmamış hataların kargo ücretleri müşteriye aittir. Bu ücretler geri iadeleri de kapsamaktadır. Sitede belirtilen miktar üstündeki siparişlerin kargo ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Siparişin içeriği 10 Kg yada Desi üzerindeyse, sipariş tutarı ne olursa olsun alıcı ödemeli gönderilmektedir.

.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
-Hür türlü kozmetik ürünleri
-Telefon kontör siparişleri
-Sipariş için tedarik edilmiş ürünler
-Kişiye özel hazırlanmış tüm ürünler.

.

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Alev İç ve Dış Ticaret - Giray MAKAKLI

ALICI

Alıcı Adı Soyadı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Çerezlerin Kullanımı Hakkında Bilgi İçin Buraya Tıklayınız!